Aktualizácia stránky skončila. Zverejnené informácie sú aktuálne k dátumu 10.7.2017
  Enviromagazin 4/2016
ZVF Enviroportál Enviromagazín Program obnovy dediny Európsky dohovor o krajine EIF Správa o stave ŽP Green Mountain Ekologická stopa  GPP  EnviroOtázniky  Enviroza Zelený Svet  GeoMinimum SlovakAid INSPIRE SnapSEE  Voda je život Operačný program Životné prostredie  Projekty SAŽP spolufinancované EÚ/ERDF, KF Life    WE MAPS  Environmentálny fond Nový zákon

Tábor - Vodný svet

Letný pobytový tábor zameraný na poznávanie vodného sveta, objavovanie tajomstiev mokradí, spoznávanie našej vodnej flóry a fauny a zážitky prvých kontaktov so skutočným potápaním pod vedením profesionálnych inštruktorov Potápačského centra Academia Aquatica z Bratislavy.

miesto: Stredisko environmentálnej výchovy Dropie, Kolárovská 30, Zemianska Olča (samota 10 km od Kolárova smer Zem. Olča)

dátum: 8.7.2007 (nedeľa) – 14.7.2007 (sobota)

doprava: individuálna
vek: 10-18 rokov
počet: min. 20, max 30

personálne zabezpečenie:
4 lektori SAŽP – odborní pracovníci environmentálnej výchovy
2 lektori Potápačského centra  Academia Aquatica

Program

Nedeľa 8. júla  Zrodenie vodnej kvapky

Príchod do 12.00, obed

popoludní: spoznávanie účastníkov cez motivačné hry v areáli CHA Dropie, rozprávanie o všetkých podobách vody - vo vzduchu, oblakoch, v pôde, v organizmoch, v moriach, jazerách, riekach, vodopádoch, studniach, jaskyniach, o vodnom ekosystéme, o chránených územiach Žitného ostrova ale aj o potápaní v sladkých vodách a moriach.

večer pri táboráku

Pondelok 9.júla Kontakt s vodou

Celodenné aktivity pri vode: kúpanie na jazere, Okoč, spoznávanie vody z brehu, pobrežných ekosystémov, testovanie výkonnosti detí pre ďalšie vodné a potápačské aktivity, Čo je to potápačský kurz PADI Discover Scuba Diving?

večer: globálne hry na tému voda, filmy z videotéky festivalu Envirofilm

Utorok 10. júla Život vo vode

Celodenné aktivity pri vode: teória, pravidlá potápania, ekosystém, makrosvet a mikrosvet našich vôd – teoretická príprava v prírode na spoznávanie tajov podvodného sveta a potápania, šnorchlovanie v priesakových ramenách Dunaja pri Gabčíkove v malých skupinách. Dunajský majster – fotografovanie, maľovanie v prírode, spoznávanie našich rýb

večer: zaujímavé rozprávanie o dobrodružných cestách potápačov spojené s premietaním filmov

Streda 11. júla Svet v hlbinách

Celodenné aktivity v Braníkovskom jazere - vodný svet v hĺbke 2 m a viac: príprava potápačskej výstroje, praktické ukážky potápania s potápačským výstrojom, rekreačné ponory s inštruktormi za objavovaním krás hlbšej zóny jazier

večer: zážitkové aktivity v areáli CHA Dropie

Štvrtok 12. júla Ľudia a voda

Celodenný výlet do Kolárova: súťaž družstiev na kanoe, návšteva vodného mlyna, obed, popoludní stavanie pieskových stavieb na pláži s vyhodnotením

večer: nočná výprava do okolia CHA s dobrodružnými hrami

Piatok 13. júla Vedecká výprava za vodou 

Aktivity v CHA Dropie

popoludní: vodná olympiáda, pletenie košíkov a trstinových rohoží
večer : táborák s tajuplným programom

Sobota 14. júla

dopoludnia: spätná väzba – čo sme sa naučili, čo sme spoznali
popoludní: odchod

Cena tábora 4500,-SK

V cene je zahrnuté
ubytovanie
strava    4 x denne, pitný režim
poistenie
doprava na výlety
zdravotnícky dozor      
poplatok za technické zabezpečenie potápania PC Academia Aquatica
videoprojekcia
použitie prírodovedného laboratória
  
Čo si priniesť?
Primerané množstvo oblečenia na teplé aj chladnejšie dni, letná obuv, 1 pár nepremokavá obuv, hygienické potreby (nezabudnúť na opaľovací krém,, krém po opaľovaní, repelent), 4 ks uterák, ostatné veci podľa vlastného uváženia. Pokiaľ užívate lieky je potrebné si ich doniesť v takom množstve, aby vystačili na celú dobu trvania pobytu. Doporučujeme  doniesť vlastnú ABC výbavu /šnorchel, potápačské okuliare, plutvy/.

Podmienky 
Je nevyhnutné, aby účastník tábora vedel plávať.
V prípade nízkeho počtu účastníkov si organizátor vyhradzuje právo tábor zrušiť o čom budú všetci prihlásení informovaní. Uzávierka záväzných prihlášok je 2. júla 2007.

Zmena programu vyhradená v závislosti od počasia.

 

Záväzná prihláška

Informačný leták

Správa z tábora

Fotogaléria

<<< späť
Facebook